Mobil Uygulama Hizmetleri

Mobil Uygulama Hizmetleri

Mobil uygulama geliştirme, kişisel ve kurumsal dijital asistanlar ve cep telefonları gibi mobil cihazlar için bir mobil uygulamanın geliştirildiği eylem veya süreçtir. Bu yazılım uygulamaları, akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi mobil cihazlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle yeni açılan işletmelerin kurumsallaşması, rakiplerinden ayrışması, daha büyük kitlelere ulaşması, uygulama içi reklam ve satın almalarla gelir sağlanması, kullanım kolaylığı ve erişebilirliği düşünüldüğünde dijital dünyada mobil uygulama geliştirme firmalar tarafından en fazla talep edilen hizmet modeli olmuştur.

  • Mobil uygulamalar sayesinde web uygulamalarınız, sosyal medya hesaplarınız ve web sitelerinizle entegrasyon sağlayabilir
  • Yönetim işini kolaylaştırabilir,
  • Müşterilerinizle markanız arasındaki etkileşimi artırabilir,
  • Satışlarınızda ve reklamlarla gelirinizde ciddi bir artış sağlayabilir,
  • Markanız kurumsallaşması ve bilinirliğinin artmasına büyük bir katkıda bulunabilirsiniz.

Sizin ihtiyaçlarınıza, hedef kitlenize, markanıza ve isteklerinize uygun olarak dizayn edilen bir uygulamayla işinizi dijitalleştirerek profesyonel bir şekilde yönetebilir, müşterilerinizle daha yakın temas kurabilir ve onların uygulama içi hareketlerini analiz ederek pazarlama stratejilerinizi yönlendirebilir, işletmenizdeki birbirinden farklı tüm kolları ortak bir paydada senkronize ederek yönetim işini kolaylaştırabilir, verimliliği bununla beraber kontrolü artırabilir ve işinizle ilgili süreçleri basitleştirerek iş akışını hızlandırabilirsiniz.

Bizler, Mobil uygulamalarınızı geliştirmeden önce ihtiyaçlarınızı tam olarak tespit ediyor ve buna göre bir proje oluşturuyoruz. Uzman kadromuzla hedef kitle analizini ve profil taramasını, ara yüz tasarımını, uygulama içi grafik tasarımları, teknik altyapıyı hazırlıyor; uygulamanın kullanabilirliğini, basitliğini, profesyonelliğini her aşamada test ederek kusursuz bir şekilde çalışacak biçimde hayata geçiriyoruz.

Uygulama oluşturulurken her aşamada sizleri bilgilendiriyor, eğer mevcutta bir uygulamanız varsa onun iyileştirmelerini sağlıyor, proje bittikten sonra da teknik destek vermeye devam ediyoruz.

Mobil Uygulama Hizmetleri

Mobil Uygulama Türleri

Webview Uygulama

Google'ın tanımlamasına göre Android Sistem WebView; "Chrome tarafından desteklenen ve Android uygulamalarının web içeriklerini görüntülemesini sağlayan bir sistem bileşenidir." WebView, 3. parti uygulamaların internet üzerinden dahili tarayıcısında ya da uygulama ekranında içerik göstermesine izin veren bir uygulamadır.
Cihazınıza gömülü olarak gelen System WebView uygulamasının içinde kod parçacıkları vardır. Bu kod parçacıkları sayesinde, kullandığınız herhangi bir uygulamanın içindeki gömülü tarayıcı veya internete bağlanan bir alışveriş uygulaması gibi internetten veri alan bütün uygulamaların sorunsuzca web içeriğini size aktarmasını sağlayan ve Chrome tarafından desteklenen bileşendir.
Webview, bir mobil uygulama sahibi olmak için önerilen en pratik yoldur. Android ve IOS için Webview uygulama yapmak mümkündür. Öncelikle mobil uyumlu bir web site sahibi olmalı veya sitenin bir HTML5 tasarıma sahip olması gerekmektedir.
Tüm şartlar sağlandığında ihtiyaçlarınıza, isteklerinize ve bütçenize uygun Webview mobil uygulamayı Retro Yazılım olarak sizler için tasarlıyor ve gerekli tüm teknik desteği sağlıyoruz.

Native Uygulamalar

Native mobil uygulama; sadece belirlenen işletim sistemi, cihaz ve yazılımlarda çalışacak şekilde çalışan uygulamalardır. Native uygulamaların diğer adı ‘’Yerel Uygulama’’ olarak bilinmektedir. Yazılımcılarımız tarafından geliştirilen uygulama, belirlenen yazılım ve donanımsal kaynaklarla entegre çalışır. Söz konusu işletim sistemine sahip tüm mobil cihazlarda uygulama kullanılabilir. Şirketler ve bireysel kullanıcılar için farklı özelliklere sahip native mobil uygulama geliştirilebilmesi mümkündür. Sosyal medya uygulamalarının önemli bir bölümü bu sınıftadır. Native mobil uygulamalar yaratıcısına ayrıntılı ve istenen özelliklere sahip olma hakkı verir. Böylece her ihtiyaca yönelik bireysel ve kurumsal mobil uygulama geliştirilebilir.
Kurumsal ihtiyaçlarınıza göre uygulamanın temel özellikleri, nitelikleri ve maliyeti değişiklik göstermektedir. Sosyal medya uygulaması, banka uygulaması, e ticaret uygulaması gibi birçok native mobil uygulama geliştirilebilir. Native mobil uygulama için en önemli avantaj hızlı ve dinamik şekilde çalışma durumudur.

• Tasarımı sayesinde çok yüksek bir performansla çalışır. Kullanıcı deneyimini hız konusunda yükseltir.
• Native uygulamalar en güvenli mobil uygulama türüdür. Kurumsal firmalar tarafından bu yüzden tercih edilmektedir.
• Native uygulama tasarımı itibariyle kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarır ve görsellik açısından sahip olduğu zengin ve yoğun şablonlarla çok geniş imkanlar sağlamaktadır.
• Uygulamanın kullanıldığı cihazın ve işletim sisteminin tüm özelliklerine erişim sağlanabilir. Kamera, GPS, mikrofon gibi cihazın tüm özellikleri sorunsuz olarak çalışabilir.
• Native mobil uygulamada geliştirme hataları çok azdır. Bu yüzden bu hizmette kusursuz bir mobil uygulamaya sahip olabilirsiniz.

Hibrit Uygulamalar

Hibrit uygulama, mobil uygulamanın tek bir kod ile yazılarak tüm platformlarda (Android,Ios,Windows) çalışan uygulama tipidir. Melez ya da karma gibi isimlerle de adlandırılan Hybrid uygulamalar, bilinen mobil uygulamaları geliştirme mantığıyla oluşturulurken, tüm işletim sistemlerinde çalışmasını sağlamak üzere içeriğine web uygulamaları da eklenmektedir. Web uygulamaları ile entegre çalıştırılan bu sistem ise Hybrid mobil uygulama olarak adlandırılmaktadır. Hybrid mobil uygulamalar, hızlı çalışan ve düşük maliyet getiren bir süreçte yapılandırılırken, birçok işletim sistemine uygulama yazabilme şansını da sunmaktadır.
Zaman sınırı yer alan ve hızlı aksiyon gerektiren işlerde Hybrid mobil uygulamalar en iyi çözümü sunmaktadır. Oldukça hızlı bir şekilde hazırlanan hybrid mobil uygulama ile uygulama marketlerinde hızlıca yer alabilirsiniz. Bu durum, size rekabet açısından öne geçmenizi ve daha düşük maliyetlerle bir uygulama sahibi olma fırsatını sağlamaktadır.
Call Now Button