Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medyanın ortaya çıkmasıyla beraber geleneksel medyadan ayrı olarak tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemine geçiş yapılmıştır. Bu, kullanıcıların her istediklerini anlık olarak paylaşma ve insanların birbiriyle olan iletişimini sürekli kılma açısından büyük avantaj sağlamıştır. Sosyal medya günümüz dünyasında büyümek ve işini geliştirmek isteyen her marka için en kullanışlı enstrümandır.

Hayatımıza sağladığı katkılardan en önemlisi reklam hedeflemesinin net olmasıdır. Sosyal medyada artık sadece kimlik bilgileri değil bununla birlikte hobiler, fobiler, konum bilgileri ve kişisel zevklerin paylaşılmasıyla reklam vermek isteyen markalar için hedefleme yapmak kolaylaşmıştır. Bir diğer artısı düşük reklam bütçeleriyle geniş hedef kitlelere ulaşım imkanı sağlamasıdır. Güncellenmesinin kolay oluşu ve günlük, anlık paylaşım yapma imkanıyla kullanıcılarla markalar arasındaki bağ daha organik bir hal almıştır.

Sosyal Medya Yönetimi

Hesap Açılışları

İlk görüşmemizin ardından sizinle beraber tüm sosyal medya platformlarında hesap açarak kullanıcı adı ve şifre belirleriz.

Strateji

İçinde bulunduğunuz sektöre ve isteklerinize bağlı olarak daha fazla kullanıcıyla etkileşime geçmek amacıyla ekibimizle beraber çalışarak gerekli araştırmaları yapar, rakiplerinizin hesaplarını tarar, kullanıcılarınızı, etkileşimlerinizi analiz eder nasıl bir yol izleyeceğimize karar veririz. Sektörel ihtiyaçlarınızı tespit eder, B2B & B2C pazarını araştırırız. Amacımız ayırdığınız bütçeyi size kazandırmak, hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlamaktır.

Paylaşım

Markanıza, ürünlerinize, sizin değerlerinize bağlı olarak hedef kitle stratejisi belirleyerek sizi en iyi şekilde yansıtacak paylaşımlar yapmaya başlarız. Bu sayede kullanıcılarla markanız arasında sıkı bir bağ kurmuş oluruz.

Raporlama

Dijital ortamdaki tüm varlığınızı ve sosyal medya hesaplarınızı sürekli olarak tarayarak kullanım raporlarınızı ortaya koyarız. Bu şekilde paylaşımlarınızdan aldığınızı dönütleri tekrar tekrar analiz edip işinizi daha iyi bir noktaya getirmek için çalışırız. Sonraki paylaşımlarda, oluşturduğumuz reklamlarda bu raporlar bize yol gösterici olur.
Call Now Button