SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Nedir?

Dilimize ‘’arama motoru optimizasyonu’’ olarak geçen SEO, Google, Bing, Yandex, Yahoo gibi arama motorlarının işleyişini göz önünde bulundurarak oluşturulmuş bir tür internet pazarlama şeklidir. Retro Yazılım olarak tecrübeli ekibimizle uygun stratejileri oluşturur, insanların internete girdiklerinde nerelere göz attıklarını ve aradıkları şeye ulaşmak için arama motorlarına ne tür kelimeler yazmayı tercih ettiklerini saptar ve sizi diğerlerinden ayıran farklılıkları ön plana çıkararak internet aramalarında en üst sıraya taşınmanızı sağlarız.

Burada asıl amacımız marka değerinizi arttırmak, size daha ulaşılabilir bir hale getirmek dolayısıyla ziyaretçi sayınızı yükseltmektir. Arama motorlarında en üst sıraya çıkmak ancak kapsamlı ve profesyonel yönetim isteyen bir SEO çalışmasıyla mümkündür.

İlk Görüşme

Bu görüşmede sektörünüz ve sizinle ilgili gerekli bilgileri edinir, iş bitim süresini ve fiyatlandırmayı konuşup kararlaştırırız.

Analiz

İkinci aşama olarak sektörünüzle ilgili araştırmaları gerçekleştirip en çok kullanılan kelimeleri, rakiplerinizi ve sektörünüzün durumunu, web sitenizin sık kullanılan sözcüklerle olan uyumunu kontrol ederek uygun analizi yaparız. Bu sayede sizi en üst sıraya çıkacak stratejiyi gerçekçi verilerle destekleriz.

Optimizasyon

Bu aşamada sitenizin kullanılabilirliğini, düzenini, site içi yapılanmayı kullanıcıların verilerini analiz ederek en uygun hale getirecek çalışmayı gerçekleştiririz. Kolay kullanımlı bir site ziyaretçilerin daha sık gelmesini sağlar bu da sizi arama motorlarında daha üst sıraya taşır. Ayrıca sitenize dışarıdan yapılacak arama motoru optimizasyonu çalışmalarıyla başarı sağlarız.

Sonuç

Sitenizin başlangıçtaki durumuna, altyapısına, tasarımına bağlı olarak ekibimizdeki uzman kişilerce çizilen stratejiler, site içi ve dışı optimizasyonlar, altyapı çalışmalarıyla beraber arama motorlarında üst sıraya çıkmanız sağlanarak websitenizin kullanılırlığı, ziyaretçi sayısını artar
Call Now Button